Efter en længere proces med at planlægge, indhente tilladelser og få alt til at klappe, er der nu blevet opført en telthal på et areal der tidligere var en del af Topsils parkeringsplads.
Dette har kostet visse medarbejdere deres yndlingsspot til parkering, men har givet Topsil noget ekstra lagerplads, som der har været et behov for.
I dag kunne alle på Siliciumvej så sammen fejre åbningen af den nye telthal, og det skete med flag, sodavand og servering fra en pølsevogn som var ankommet til lejligheden, hvor man bl.a. kunne få en lækker ristet hotdog, den ædle spise der har været en tradition ved festlige lejligheder siden vikingetiden.
Som et ekstra krydderi på begivenheden, blev kollegerne forkælet med et par ord fra vores allesammens Supply Chain Manager, Steffen Voss Johansen, der således sørgede for, at weekenden kan starte med god stemning fra vores fælles arbejdsplads.
Tillykke til Topsil







